Lezing: de vele (mis)concepties over de rol van vrouwen in de laatmiddeleeuwse en vroegmoderne Lage Landen - zondag 22/11/2026 - 11.00u

Lezing: de vele (mis)concepties over de rol van vrouwen in de laatmiddeleeuwse en vroegmoderne Lage Landen - zondag 22/11/2026 - 11.00u

‘Middeleeuws’. Zelden wordt een term zo misbruikt. De middeleeuwen zijn in onze ogen nog al te vaak een periode waarin iedereen uren in de wind stonk, je voor een akkefietje aan de galg hing en vrouwen niks te zeggen hadden.

Maar hoe ging het er écht aan toe voor vrouwen in de middeleeuwen? dr. Jonas Roelens (UGent) neemt je mee langs een aantal populaire misvattingen over de positie van middeleeuwse vrouwen. Die lieten zich helemaal niet opsluiten in slottorens en van kuisheidsgordels hadden ze nog nooit gehoord. Ze konden zelfstandig handel drijven, waren geletterd en veel meer vrijgevochten dan we vandaag denken. 

Het einde van de middeleeuwen luidde echter ook het einde in van tal van deze mogelijkheden voor vrouwen. Hoe komt het dat net de renaissance minder vrouwvriendelijk was dan de ‘donkere’ middeleeuwen? In deze lezing duiken we dieper in de vele (mis)concepties over de rol van vrouwen in de laatmiddeleeuwse en vroegmoderne Lage Landen.

max aantal deelnemers 80, kostprijs €8/pp.

Evenement Eigenschappen

Startdatum 22-11-2026 11:00 - 12:00
Aantal plaatsen 0
Prijs per persoon €8,00

Sorry, het evenement is volzet. Wij kunnen geen inschrijvingen meer accepteren.